Podbijemy razem YouTube’a?

O tym, że będę królem płynu do spryskiwaczy już wiecie. Ale o tym, że w 23.03.2016 zrobię drugi, tym razem duży krok do podbicia YouTube’a – jeszcze nie wiecie. To znaczy… zaraz właśnie się dowiecie, bo zdradzam szczegóły i mam do Was prośbę!

Szok i niedowierzanie!

Pewnie sądzicie, że na wczesną starość mi kompletnie odwaliło. No bo rzeczywiście. Nie dość, że nie mam czasu na nic (swoją drogą pisałem o tym w osobnym wpisie), nie dość, że robię pińcet rzeczy równocześnie, to jeszcze ostatnim człowiekiem, którego mogłaby lubić kamera, co czyni mnie szczególnie bliskim Jurkowi Owsiakowi.

Ale mimo to zamierzam ruszyć z pierwszym i jedynym takim jutubkowym talk show o biznesie. Robocza nazwa od paru miesięcy, to Gnyszka Przyciska, ale w międzyczasie zacząłem skłaniać się do Gnyszka Wyciska i na tym chyba stanie. Bo ja tam będę wyciskał.

Tak wyciskałem treści z prof. Bliklego rok temu!

Tak wyciskałem treści z prof. Bliklego rok temu!

Co wyciśnie Gnyszka?

Celem programu będzie wyciśnięcie z moich rozmówców – znakomitych polskich przedsiębiorców – nie tylko historii ich sukcesów, ale i historii ich porażek, ich życia codziennego, konkretnych sposobów na konkretne problemy, z którymi boryka się nie tylko każdy przedsiębiorca, ale i każdy człowiek. Dlaczego? Dlatego, że wiem jak bardzo potrzeba tego przepływu wiedzy między przedsiębiorcami, którego przecież nie zapewnia ani szkoła, ani rodzina, jeśli nie wywodzimy się z wielopokoleniowej, przedsiębiorczej rodziny. I ten przepływ staram się na różne sposoby zapewnić, nie tylko przez tworzenie już 6. rok Towarzystw Biznesowych, nie tylko przez konferencję Żyj W Obfitości (na której III edycję zapraszam 23 kwietnia na Stadion Narodowy), ale teraz także poprzez ten program.

Nie chcę robić słodkich, promocyjnych laurek z jednej strony, a z drugiej nie chcę też wchodzić z butami do firmy. Dlatego za każdym razem odcinki będę kręcił na neutralnym terenie – w najelepszych apartamentach najlepszych hoteli w Warszawie (a potem może i w innych miastach). Takie miejsca sprzyjają oderwaniu się od bieżączki, telefonów, skarg, nasiadówek, luźnych pytań, które zwiastują kłopoty…

To będzie stały element gry. Przy okazji będziecie mogli się rozejrzeć po hotelach 😉 Nie tylko Wy, ale i Wasi znajomi, bo zamierzam użyć wszelkich posiadanych zasobów – od list newsletterowych po fanpejdże, z którym razem jesteśmy w stanie sięgnąć po milion osób – by dotrzeć z kagankiem oświaty do każdego.

Kto to sfinansuje?

Na początku ja sam, później ja i bohaterowie odcinków, a najpóźniej podejrzewam, że dołączy do nas także jakiś mecenas, któremu będzie zależało na tym, by kojarzyć się z przedsiębiorcami. Gdybyście znali jakiegoś, to wiecie co robić – namiary na mnie są w zakładce kontakt.

Dziś koszt odcinka, to okolice 4 500 zł netto.

Jakie były pierwsze kroki?

Rok temu zrobiłem pilotaż w postaci kilku wywiadów, które nagrałem z prelegentami konferencji Żyj W Obfitości. Poniżej wklejam kilka playerów z YT:

wywiad z Jackiem Hyżym:

Mariuszem Wróblem:

czy wreszcie Pawłem Kastorym:

Resztę zobaczycie na profilu fb konferencji (teraz zauważyłem, że to tam powędrowała większość filmów) i moim kanale na YT (przy okazji oczywiście proszę o subskrypcję).

Co się stanie w środę 23.03.?

O ile te wyżej to były przymiarki do tego, by oswoić się z kamerami, formułą wywiadu, zobaczyć jak na nie zareagujecie, by szukać później docelowej formuły programu, o tyle teraz przechodzę już do nagrywania pierwszych dojrzałych odcinków. Oczywiście to wszystko będzie ewoluowało, ale pierwszych kilka nagram w środę 23 marca. Tym razem nie będzie to apartament prezydencki Hotelu InterContinental, tylko… apartament prezydencki Mamaison Hotel Le Regina Warsaw 🙂 Tak, tak, będziemy nagrywać na Starym Mieście.

Jak możecie mi pomóc?

Sprawa jest prosta, możecie mi pomóc na trzy sposoby, które wymieniam poniżej:

 • subskrypcja mojego kanału – TUTAJ,
 • przesłanie tego wpisu znajomemu przedsiębiorcy, który byłby zainteresowany promocją siebie samego, a ja byłbym zainteresowany nim samym (zgłoszenia zbieram do końca poniedziałku, bo nagrania w środę),
 • udostępnienie tego wpisu na swoich social media (za pomocą poniższych przycisków):

5 komentarzy

 • Matka Polka

  Kwiecień 11, 04 2016 08:35:12

  Wywiad z Maćkiem Koprem jest o galaktykę do przodu w porównaniu z pilotażem. To się naprawdę dobrze ogląda. Przede wszystkim, świetna treść, ale i w ogóle jakość, tło i bardzo dobre światło. Ten wywiad naprawdę zapadł mi w pamięć. No, no zazdroszczę tempa rozwoju. 🙂

  • Maciej

   Kwiecień 11, 04 2016 08:55:47

   Kurczę, bardzo się cieszę 🙂 Dzięki!

 • Sqodo

  Październik 10, 10 2017 10:10:18

  Bardzo ciekawie sie zapowiada, jesli potrzebna by byla kiedys jakakolwiek pomoc przy nagraniach to chetnie pomoge 😉

  • Maciej

   Październik 15, 10 2017 09:24:58

   W którym mieście? 🙂

   • Sqodo

    Październik 15, 10 2017 10:43:02

    Warszawa 🙂

Zostaw komentarz