6 rzeczy, bez których nie możesz dyskutować o imigrantach

Znasz 5 filarów Islamu? Wiesz czym różni się Mekka od Medyny? Słyszałeś o konflikcie między Mahometem a jego teściem? Jeśli bliższa jest Ci znajomość różnic między białym cukrem, a tym z trzciny, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Niedługo o wspomnianych rzeczach będziesz myślał codziennie. A poniżej opisuję tylko sześć rzeczy, bez wiedzy o których nie powinieneś brać udziału w dyskusjach o tzw. kryzysie imigranckim.

Nie znam się, to się wypowiem
Zacznijmy od tego, że zwyczajowo już – wszelkie dyskusje w internecie i innych mediach – nie są warte uwagi, a zamiast na faktach, opierają się na emocjach. Dlatego nie biorę w nich udziału. To bynajmniej nie oznacza, że nie wypowiem się tutaj, na własnym, gnyszkoblogowym podwórku na wspomniany na początku temat.
Mam ku temu parę powodów, które być może odróżniają mnie od innych dyskutantów.
Po pierwsze – znam osobiście paru islamistów, jeszcze z czasów studiów w Niemczech.
Po drugie – przez długi czas mieszkałem niedaleko ośrodka dla imigrantów w podwarszawskim Dębaku i jeździłem z nimi codziennie do Warszawy i z powrotem.
Po trzecie wreszcie – od dawna interesuję się socjologią religii.

6 rzeczy, które musisz wiedzieć
Mamy chorobliwą skłonność do wypowiadania się na tematy, które poruszają nas emocjonalnie. Nawet, gdy powodem zaangażowania nie jest jakaś solidna baza intelektualna, każda nasza wypowiedź opiera się na przesłankach i ma kształt ciągu wnioskowania. Nawet jeśli wnioski płyną z milczących założeń (tzw. przesłanek entymematycznych). Każda, nawet najgłupsza wypowiedź. Żeby więc pomóc Wam trafniej odnosić się do tematyki, która za chwilę będzie naszą codziennością, podaję trzy istotne przesłanki.

#1 rzecz: Ateńczycy i konie
Pamiętacie ze szkoły historię konia trojańskiego? Krótko przypomnę. To fortel, jaki zastosowali Ateńczycy, by dostać się do Troi i ją zniszczyć. Upozorowali odwrót i to, że przestało im zależeć na zdobyciu miasta, a na odchodne zostawili trojańczykom pięknego, drewnianego konia. Po odejściu wojsk oblegających miasto, trojańczycy wciągnęli podarunek do środka… a potem zginęli, bo koń pełny był greckich żołnierzy, którzy szybko zgotowali miastu rzeź i otworzyli jego bramy, nadchodzącym z powrotem wojskom greckim.

#2 rzecz: ISISowskie harce w Kobane
W głowie cywila rodzi się teraz odruchowe:

Dobra, dobra, takie fortele to się stosowało w dzikich czasach, kiedy nie było konwencji genewskiej i innych cywilizowanych niczym Liga Narodów… pardon… ONZ, instytucji.

Mam złe wieści. Forteli używa się cały czas, bo zmylenie wroga, to najtańszy sposób na odniesienie zwycięstwa. NAJTAŃSZY.
Parę miesięcy temu bojownicy Państwa Islamskiego pomysłowo podeszli mieszkańców kurdyjskiego miasta Kobane, o które walki toczą się już chyba od roku. Jak to zrobili?
Bardzo prosto, przebrali się za kurdyjskich żołnierzy. To znaczy nie tyle żołnierzy, co żołnierki. Myślicie, że robię sobie z Was żarty? No to, teraz krótka lekcja nt. Kurdów. Ten wojowniczy bliskowschodni naród, to tacy Polacy z przełomu XIX i XX wieku. Nie mają państwa i cały czas o nie walczą (z tą różnicą, że chyba nawet nigdy nie mieli). No więc ci waleczni Kurdowie w swoją walkę o utworzenie Kurdystanu angażują nie tylko mężczyzn, ale i kobiety, które to tworzą oddzielną formację wojskową. O ile dobrze pamiętam, to YPJ to formacja męska, YPG natomiast – żeńska [oczywiście źle pamiętałem – jest na odwrót – przyp. 09.09.2015].
Wracamy do ISISowskich bestii, jak ich nazywają w mediach społecznościowych Kurdowie. Nie mogąc zdobyć od miesięcy Kobane, wpadli na pomysł przebrania się za bojowniczki YPG wracające z frontu, by odpocząć. W tym celu nie tylko zapuścili długie włosy i zapletli warkocze, ale nawet regulowali brwi i przed operacją zrobili makijaż. Tak przebrani, weszli bez problemu do miasta i po nim się rozpierzchli. Wieczorem rozpoczęła się masakra. Cwaniaki przebrani za kobiety strzelali z dziesiątków punktów miasta do wszystkiego, co się rusza. Dopóki Kurdowie nie zabili ostatniego napastnika, co nie nastąpiło szybko. Straty ogromne, choć Kobane mimo wszystko nie padło.
Teraz powinna zapalić Wam się lampka pt. Skąd ten Gnyszka wie co się dzieje w Kobane i co też on wymyślił z tymi makijażami? W dzisiejszych czasach na szczęście łatwo być na bieżąco i to nie dzięki tygodnikom, ani dziennikom, ani tym bardziej telewizji, która pewnie nie ma korespondentów na froncie w Kobane, ale dzięki… mediom społecznościowym. Zdjęcia martwych ISISowców z warkoczami i w makijażu oglądałem na jednym z kurdyjskich profili na instagramie. Na pamiątkę wkleiłbym poniżej, ale liczne zdjęcia ISISowskich trupów po wyczyszczeniu Kobane Instagram zdążył usunąć z profilu KurdBe TV. Zachowało się jedno, ale z innej okazji. Oto jedna z dużych ISISowskich figur chciała przekroczyć granicę z Kurdystanem w przebraniu kobiety. Prawda, że dobry makijaż? 😉

W Polsce miałby szansę na start z Ruchu Palikota ;-)

W Polsce miałby szansę na start z Ruchu Palikota 😉

 

Chociaż muszę Wam powiedzieć, że nie wiem, czy ten kolaż poniżej, którego Instagram jeszcze nie wyrzucił nie zawiera w sobie fotek z tamtego okresu. Zwróćcie uwagi na powieki zwłok:

Kurdowie mówią o bojowcach Państwa Islamskiego per 'ISIS rats'. Urocze, prawda?

Kurdowie mówią o bojowcach Państwa Islamskiego per ‚ISIS rats’. Urocze, prawda?

#3 rzecz: Cel Islamu
Jak dowodzą konwertyci z Islamu – celem tej religii jest opanowanie świata i eksterminacja, albo konwersja niewiernych. Chodzi jednak o inne panowanie i inną do tego drogę, niż chodziło św. Maksymilianowi w Milicji Niepokalanej. Pod tym względem niewiele się zmieniło od czasów powstania tej religii (polecam pochylenie się nad tematem: jak Półwysep Arabski stał się islamski i jakie są różnice w ekspansji Islamu od podboju cesarstwa rzymskiego przez chrześcijaństwo). W tym względzie polecam zakurzony wywiad przeprowadzony przez moją koleżankę z jednym z francuskich islamologów, byłym muzułmaninem. Wywiad opublikowała Rebelya.pl.

Istotny fragment zacytuję:

(…) Kto może wydać rozkaz do dżihadu, skoro nie ma kalifa, który był za to odpowiedzialny?

Osobiście uważam, że decyzję podejmie na poziomie międzynarodowym odpowiedzialny duchowny z ugrupowań takich jak Hezbollah czy Hamas lub jakiś przywódca z Uniwersytetu Le Cité de la Al-Azhar w Kairze, który dla muzułmanów jest autorytetem międzynarodowym. Wystarczy by przedstawiciel uniwersytetu ogłosił fatwa i jestem przekonany, że w obojętnie jakim miejscu na świecie fatwa ta będzie wykonana.

> Czy muzułmanie mają świadomość tego wszystkiego?

Wielu taką świadomość ma. Pochodzę z rodziny muzułmańskiej. Jeżdżąc do Magrebu i spotykając się z rodziną ze strony mego ojca jestem często pytany i atakowany. Przede wszystkim pyta się mnie, jak mogę być chrześcijaninem i wierzyć w kilku Bogów. Czuje się tą agresywność i gotowość do walki. W stosunku do mnie są oni mniej agresywni, bo jesteśmy sobie bliscy, ale widzę, że w tym wszystkim są bardzo pogubieni. W islamie wpajając od najmłodszych lat shahada przygotowuje się ludzi do walki. Nie wszyscy są do niej w pełni gotowi, ale jak mówi turecki biskup Bernardinici, którzy mają jakieś wątpliwości w momencie rozkazu podążą za innymi. Powiedzą sobie, że to godzina Allaha, godzina Jego sądu i wówczas wielu muzułmanów, których obecnie nazywamy umiarkowanymi, będzie gotowych do walki. (…)

Czytając to, zastanawiam się, jaki w momencie ogłoszenia fatwy byłby stosunek do mnie mojego syryjskiego kumpla z Monachium. Nie wiem. Wiem jednak, że ateistów nie wahałby się mordować, skoro już wtedy mówił mi, że szanuje mnie za to, że wierzę w Boga osobowego, podczas gdy ateiści prowadzą głupie życie.

#4 rzecz: lutowa zapowiedź odwiedzin
W lutym tego roku, na plaży w Libii zamordowano w okrutny sposób kilkunastu koptów. Zamordowano. Po prostu ISISowscy bojownicy o lepszy świat odcięli im głowy za odmowę przejścia na Islam. Całość kaźni została nagrana, a jej autorzy sformułowali groźbę względem Europy. Jak podaje Daily Mail (znany ultrakatolicki, islamofobiczny brytyjski zin), zapowiedzieli wysłanie do Europy 500-tysięcznej armii, która przyjedzie jako imigranci.

#5 rzecz: Gigantyczność kryzysu imigranckiego
Wzrost migracji w tym roku jest kilku-, jeśli nie kilkunastokrotny, niż w średnia z ostatniego dziesięciolecia. Widać to nie tylko na infografice Wysokiego Komisarza ds. Migracji (UNHCR), ale i z medialnych doniesień o tym, że Viktor Orban miał stwierdzić, że w Brukseli słyszał o tym, że nie 50 000, ani nawet nie 150 000 imigrantów będą musiały przyjąć kraje członkowskie, ale minimum 500 000.

Photo credit: Irish Defence Forces Foter CC BY

Photo credit: Irish Defence Forces Foter CC BY

#6 rzecz: nadreprezentacja mężczyzn
Jak podaje UNHCR właśnie, 75% imigrantów stanowią mężczyźni. Uwaga, to dane nie ze zdjęć, fejsa, czy skądkolwiek, tylko dane zebrane przez ONZ… Jak widać na zdjęciach z różnych miejsc Europy, od Grecji, po Węgry, to nie są zgrzybiali starcy, tylko mężczyźni w wieku poborowym. Zresztą zobaczcie sami tutaj i na zrzucie poniżej:

statyka

Wnioski
Czy jeśli ktoś przykłada Ci pistolet do głowy, to chce Cię zabić? Nie dowiesz się tego NA PEWNO, dopóki Cię nie zabije. I dopóki Cię nie zabił, dopóty nie masz prawa oskarżać go o złe zamiary. Mniej więcej taką logikę prezentują ludzie, którzy ze względów ideologicznych boją się dopuścić do siebie myśl, że nie mamy do czynienia z migracją, tylko z inwazją.

Nie mówię, że tak jest. Ale uważam, że to rzecz co najmniej prawdopodobna i człowiek z jajami i rozumem na miejscu, powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest gotowy na taki scenariusz. Bo czy jeśli ktoś był w stanie przebrać się za kobietę by zabijać, nie jest w stanie wcielić się w rolę uchodźcy, żeby zabijać?

P.S. Tym, których zainteresował, zachęcam do lektury Niepoprawnego politycznie przewodnika po islamie. Sam nie czytałem, ale kumplec, co się znają – zdecydowanie polecają 🙂 Nie mówiąc już o Obozie świętych Raspaila – proroczej książce sprzed prawie 40 lat, która opisuje to… co dzieje się dziś.

[Dopisek z 14.11.2015]
Wczoraj zamachy w Paryżu. Jakieś 400 osób oko w oko stanęło ze śmiercią z rąk dżihadystów. Dziś Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Grecji potwierdziło, że jeden z terrorystów został zarejestrowany w październiku jako uchodźca na wyspie Leros. No, ale nie można generalizować.

41 komentarzy

 • K.B.

  Wrzesień 08, 09 2015 07:30:07

  „Czy jeśli ktoś przykłada Ci pistolet do głowy, to chce Cię zabić? Nie dowiesz się tego NA PEWNO, dopóki Cię nie zabije. I dopóki Cię nie zabił, dopóty nie masz prawa oskarżać go o złe zamiary”

  Bełkot panie… bełkot.

  • Maciej

   Wrzesień 09, 09 2015 06:35:51

   Proste, oczywiście.

   • Marek

    Listopad 15, 11 2015 11:12:57

    Ee, ja bym raczej dał taki przykład. Ktoś w nocy kołacze do drzwi twojego domu i woła: „Pomocy, napadnięto mnie, jestem ranny. Proszę mnie wpuścić, pomocy, oni tu idą! Proszę.” A Pan sobie wtedy myśli: „A to cwaniak, słyszałem o takich oszustach, którzy mamią łatwowiernych ludzi, żeby ich wpuścili, a potem ich biją i ograbiają. Ze mną tak łatwo ci nie pójdzie, wynocha. Nie ze mną takie numery Brunner” Potem sobie myślisz. Poczekam do rana i wtedy sprawdzę. A rano znajdujesz na schodach martwego człowieka….
    Jak powiedziałem, ta analogia wydaje mi się pełniejsza, jak to gdzieś wcześniej Pan napisał. I również zapożyczając Pańskie chyba ulubione motto: dobra decyzja w porę jest lepsza niż idealna po czasie.

    • Maciej

     Listopad 15, 11 2015 11:30:32

     Przykład w moim przypadku błędny, proszę szukać dobrej analogii, egzamin z logiki oblany.

     • Marek

      Listopad 15, 11 2015 11:38:46

      Ee, proszę tego nie brać tak do siebie, nie twierdzę, że Pan by tak postąpił, retorycznie tak wyszło – ups 😉 Tak czy owak, myślę, że moja analogia dużo bliższa sytuacji z uchodźcami, ale każdego sumienie, co mu się bardziej kojarzy z obecną sytuacją.

  • Paulina

   Wrzesień 09, 09 2015 08:57:43

   Co pan bełkotem nazywa?

  • alu

   Wrzesień 11, 09 2015 07:58:25

   nie doczytałeś??? to doczytaj zanim belkotem nazwiesz…

   Mniej więcej taką logikę prezentują ludzie, którzy ze względów ideologicznych boją się dopuścić do siebie myśl, że nie mamy do czynienia z migracją, tylko z inwazją.

  • Pawel

   Wrzesień 11, 09 2015 12:16:46

   O to w tym chodzi, takie jest rozumowanie poprawnej politycznie Europy. Nie możesz mówić nic złego o emigrantach/obawiać się nich, bo przecież ci nic jeszcze nie zrobili, dopiero po fakcie zorientują się że coś jest nie tak, kiedy już będzie za późno na jakąkolwiek interwencję.

  • Maciej

   Maj 04, 05 2016 11:09:29

   Czytam, czytam i bzdura za bzdurą. Na bardzo szybko:
   1. Koń trojański.
   Jeśli ktoś twierdzi, że uchodźcy stanowią zagrożenie terrorystyczne, to chyba nie ma pojęcia, o czym mówi. Terroryści są już tutaj. Oni są szkoleni latami, załatwia się im ORYGINALNE paszporty, dostają miliony, pieniądze są prane przez kilka spółek shelfowych. Nie rzadko studiują na uczelniach specjalnie po to, aby uwiarygodnić się np. jako architekt-inwestor. Uchodźcy są BEZWARTOŚCIOWI.
   2. ISIS przebrane za kobiety? A cóż to ma do rzeczy?
   3. Mówienie o jednej, spójnej teologii w islamie to szaleństwo. Islam jest doktrynalnie nawet bardziej podzielony niż chrześcijaństwo. Wystarczy poczytać o szkołach prawa, aby zrozumieć, jak bardzo różnią się malakici od wahabitów. W islamie jako takim, i większość muftich/imamów tak naucza, NIE MA CELU DOMINACJA ŚWIATA.
   4. Nie przyszło do głowy, że terroryści zawsze się odgrażają? 😀 Po drugie, skąd ISIS miałoby wziąć 500 tysięcy rekrutów, podczas, gdy ich CAŁA liczebność, włącznie z cywilną administracją oscyluje w okolicach 50-80 tys.? Bądźmy poważni, a nie naiwni…
   5. Co, z przeproszeniem, pieprzy złodziej Orban jest mało wiarygodne. Ten typ robi wszystko, żeby dokopać Unii, więc jego „słyszałem w kuluarach” jest tak słabe jak „Tusk powiedział, że ponoć Kaczyński…” 😉
   6. Widzę, że nie do końca korzystamy poprawnie z danych. 🙂 Tak, DROGĄ MORSKĄ jest ok. 75%. Bo to najtańsza, ale i najgroźniejsza droga. Jeśli chodzi ogólnie o uchodźców, bo drogą lądową też docierają (i w większości to są kobiety i dzieci), to wychodzi… 50,8% na korzyść kobiet.
   http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php

   Polecam zacząć czerpać wiedzę z materiałów RELIGIOZNAWCZYCH, a nie prawicowych portali, które nakręcają i zawsze rosną na lęku i paranoi. 🙂 Bądźmy poważni…

 • Andrzej

  Wrzesień 08, 09 2015 10:41:48

  Panie Macieju. Pozostaje ubolewać nad tym, że Pański głos jest tak słabo słyszalny – a mówiąc dosadniej ignorowany. Przestraszył mnie Pan nie na żarty. Mam nadzieję, że nie doczekam czasów, że jedynym bezpiecznym miejscem dla Europejczyków będzie…. Rosja. Pozdrawiam

  • Maciej

   Wrzesień 09, 09 2015 06:37:22

   Panie Andrzeju… słusznie Pan zauważył. W tym kontekście Rosja może okazać się safe heaven. Co za paradoksy…
   Pozdrawiam serdecznie!

 • Darek

  Wrzesień 08, 09 2015 11:53:13

  Cześć Maciek, kiedyś bywałem na spotkaniach WTB we wtorki – prowadzi je Franciszek – dziękuję za Twoje logiczne spostrzeżenia. Dzięki temu wiem, że nie jestem w nich odosobniony i nie uległem fobii. Mój kierunek rozumowania okazał się prawidłowy.
  Pozdrawiam
  Darek z Radomia

  • Maciej

   Wrzesień 09, 09 2015 06:36:25

   Dzięki Darku! Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂
   Btw. wygląda na to, że niebawem otworzymy TB w Radomiu 🙂

 • Yoni

  Wrzesień 09, 09 2015 07:53:24

  Drobna uwaga – koń trojąnski nie był dziełem Ateńczyków. Zbudowali go Achajowie, a pod Troją Ateńczyków nie było – były Mykeny, Argos, Sparta, Kreta, Tiryns, Pylos i Arkadia. Podstęp wywmślił wódz Itaki – Odyseusz.

  • andrju

   Wrzesień 10, 09 2015 06:05:34

   ” A ci, co mieli siedziby w Atenach wspaniale wzniesionych,
   lud Erechteja o duszy wyniosłej, którego Atena,
   córa Dzeusowa, chowała, a gleba pszeniczna zrodziła;
   potem w bogatej świątyni w Atenach bogini mu dała
   550 miejsce i tam go zjednuje ofiarą z owiec i wołów
   młodzież ateńska w biegnących lat nieskończonym kolisku.
   Ateńczykami dowodził Peteja syn, Menesteus;
   z ludzi żyjących na ziemi nie zdołał mu nikt dorównać
   w sprawianiu wozów bojowych i tarczowników wojennych,
   555 współzawodniczyć z nim tylko mógł Nestor – od niego dojrzalszy.
   Wraz z Menesteusem ruszyło pięćdziesiąt czarnych okrętów.
   A z Salaminy wiódł Ajas okrętów lotnych dwanaście,
   tam je stawiając, gdzie przedtem stanęły ateńskie falangi.”

   „Iliada”, ks. II, tzw. „Katalog okrętów” (źródło: http://www.wiw.pl/kulturaantyczna/iliada/iliada-tekst.asp?piesn=02&wers=501)

   Byli, byli, jak widać. „Katalog okrętów” znacznie wykracza poza ww.

   Racja, że „zgraję” spod Troi najlepiej jest nazywać zbiorczo Achajami, ewentualnie Hellenami lub po prostu Grekami.

   Panie Gnyszka, przekozacki głos w kwestii imigrantów.

 • Piotrek

  Wrzesień 09, 09 2015 08:21:05

  Dzień dobry,
  Chciał bym u Pana, osoby która wypowiada się gdy wie zasięgnąć 2 informacji
  1) jak wygląda, z jakich etapów się składa i czego dokładnie dotyczy 30 dniowa procedura weryfikacyjna prowadzona przez Urząd ds. Cudzoziemców dla osób ubiegających się o przyznanie w Polsce statusu uchodźcy.
  2) na podstawie których elementów / etapów procedury wyciągnął Pan wniosek, że Urząd ds. Cudzoziemców przyznawać będzie status uchodźcy, (lub) udzieli ochrony uzupełniającej, (lub) udzieli pobytu tolerowanego bojownikom ISIS?

  • Maciej

   Wrzesień 09, 09 2015 08:49:00

   Dzień dobry. A skąd założenie, że ta procedura będzie wdrażana, skoro właśnie padło na naszych oczach porozumienie dublińskie i ludzie, którzy wjechali na Węgry, bez weryfikacji przejechali do Niemiec i Austrii?

   • Alicja

    Wrzesień 10, 09 2015 09:51:30

    Panie Macieju,
    nie odpowiedział Pan na pytanie.
    Nie ukrywam że bardzo zaskoczył mnie Pana tekst – z jednej strony ma być to recepta na brak fundamentalnej wiedzy o problemie ale sam pan zdaje się w ogóle nie rozróżniać kto jest katem, a kto ofiarą. Głównymi ofiarami które giną z rąk ISIS są obecnie MUZUŁMANIE i to wielu z nich ucieka do Europy właśnie przed Państwem Islamskim. Proszę sobie sprawdzić historię mordów i rzezi i na kim były przeprowadzane. Nie możemy o tym zapominać i wrzucać wszystkich muzułmanów do jednego worka.

    • andrju

     Wrzesień 10, 09 2015 06:08:27

     Kto tu jest katem, a kto ofiarą — osądzi historia.
     Obyśmy tylko lada moment sami się nią nie stali.

    • asdf

     Wrzesień 11, 09 2015 09:52:13

     Tak należy ich wrzucić do jednego worka. Islam to islam = chory ustrój.

     • Marek

      Listopad 15, 11 2015 11:19:08

      Prosty umysł=proste recepty.

     • Maciej

      Listopad 15, 11 2015 11:29:45

      Jasne. Głęboki umysł – brak działania i ciągłe dumanie 🙂

 • Sebastian – Sosnowiec

  Wrzesień 10, 09 2015 12:44:17

  Zaczynają się takie czasy jakie panowały dotychczas między Śląskiem a Zagłębiem. Tylko, że teraz chyba zacznę się obawiać wychodzić z domu. I jestem ciekaw czy masowa imigracja nie spowoduje wojen kulturowych w Europie, gdzie polecą szyby i zaczną płonąć budynki i samochody. Mam nadzieję, że to tylko bezpodstawny strach. Oby było dobrze.

  • Łukasz

   Wrzesień 10, 09 2015 08:19:10

   Sebastianie, jeden z profili na facebooku: Twoje Gliwice dzisiaj dodał taki wpis:

   „Pierwsze syryjskie rodziny wprowadza się do Chorzowa, dostaną mieszkanie i 2500 zł miesięcznej pomocy, czy to uczciwie w stosunku do rodaków którzy nie mają mieszkań i zarabiają najniższa krajowa?”

   Ja nie wiem co o tym myśleć. Ale mam atrakcyjną żonę o blond włosach która za miesiąc będzie rodzić mi syna. Powiem szczerze … boje się …. teraz … jak to będzie wyglądać … nie będę mógl jej samej wypuścic na spacer z dzieckiem ? będę musiał 24h/7/365 ją pilnować ? Co mamy robić w tej sytuacji ?

 • Helmut

  Wrzesień 11, 09 2015 11:01:46

  O matko! Ale gość. Najpierw
  prawi morały o merytorycznym podejściu do dyskusji, potem przyznaje sobie miano autorytetu bo jeździł autobusem z muzułmanami (wiem! Na pewno bratając się i prowadząc zażarte dyskusje), by na koniec walnąć solidną dawkę stereotypów i wiedzy z internetów. Co za badacz! A dykteryjka o koniu trojańskim wałkowana od miesiąca przez innych podobnych Myślicieli Sieci to wręcz argument nie do obalenia.

 • venom

  Wrzesień 11, 09 2015 01:34:12

  Obejrzyj (znaleziony filmik – warty uwagi):

  https://www.youtube.com/watch?v=XDLe86e1Cxc

 • Katka

  Wrzesień 11, 09 2015 04:08:46

  Warto było przeczytać, Potwierdza Pan niestety moje obawy.
  Wygląda na to, że jednak przyszło nam żyć w ciekawych czasach, a miało być tak pięknie.
  Pozdrawiam „wydziałowo” z Lwowskiej .

 • Michał

  Wrzesień 11, 09 2015 09:08:57

  Jak miałem 5 lat to też wierzyłem w Św. Mikołaja, ape później zacząłem odróżniać bajki od rzeczywistości… Bardzo ciekawe… Zaczyna Pan od „Znasz 5 filarów Islamu? Wiesz czym różni się Mekka od Medyny? Słyszałeś o konflikcie między Mahometem a jego teściem?”, po czym nie wspomina Pan o tym słowem, a wylewa potok bełkotu. Najbardziej rozbawiła mnie historia o malowanych facetach napadających na Kurdów. A po sylwetkach nie domyślili się, że to nie kobiety? Nie usłyszeli po głosie? Nikt z nimi nie rozmawial? Weszły do miasta w absolutnym milczeniu, czy piały jak Stanisław Tym przebrany za Szwedkę w Misiu? 😉 Gdzie ukryły się do nocy? Wróciły do domów i mężowie też się nie zorientowali? Są pewne granice groteski i bajkopisatstwa. Dziwię się tylko, że niektórzy łykają wszystko jak młode pelikany… 😉

 • drr

  Wrzesień 16, 09 2015 08:46:02

  Szkoda że w to kliknęłam i nabiłam Panu wejście, nie warto było, ale brednie, o rety! 😀

 • Marian

  Październik 07, 10 2015 06:21:51

  A propos nadreprezentacji młodych mężczyzn. Oto dane na temat rodaków Viktora Orbána, którzy przed 60 laty uchodzili do Austrii i Jugosławaii.
  W latach 1956-1957 przedostało się nielegalnie z Węgier do Austrii dokładnie 181 007 osób. Liczbę tę można uzupełnić dalszymi 19 857 osobami, które w latach 1956-1958 w podobny sposób przedostały się do Jugosławii. Dwie trzecie stanowili mężczyźni; ponad połowa była w wieku poniżej 25 lat; jedna trzecia – w przedziale wieku 25-39 lat; mniej niż 12% – w przedziale wiekowym 40-59 lat. Osoby w wieku powyżej 70 lat stanowiły poniżej 1% udziału w ogólnej liczbie uchodźców.
  Wniosek. Taka struktura wiekowa jest typowa wśród uchodźców. Kto widział Polaków koczujących w Wiedniu w latach 1980 – 1982 może to potwierdzić.
  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_w%C4%99gierskie_1956

  • Maciej

   Październik 07, 10 2015 09:49:31

   Ciekawe spostrzeżenie!

  • Marek

   Listopad 15, 11 2015 11:55:13

   Dodatkowo wg cytowanych danych ONZ, ponad 80% imigrantów stanowią obywatele 3 państw ogarniętych wojną, terroryzmem lub opresyjnym reżimem: Syrii, Iraku i Erytrei. Obala to kolejny mit. Daleki jestem od twierdzenia, że to wyłącznie uchodźcy, ale ciekaw jestem jak udowodnimy imigrantom z tych krajów, że uciekli do Europy nie ze względu na zagrożenie życia, a dla wysokiego socjalu.

   • Imię

    Listopad 16, 11 2015 06:02:20

    Dzięki, nie wiedziałem o takich danych. Mimo wszystko będą dla nas kłopotem, ale i my byliśmy kiedyś kłopotem dla innych, np. kradnąc w Niemczech.

 • Kolega z klasy

  Październik 19, 10 2015 03:33:40

  Hej,
  mimo raczej lewicowo – liberalnych pogladow tez obecny trend mi sie nie do konca podoba.

  Ale nie sadze by emigracja byla jakkolwiek kontrolowana przez ISIS i nawet jesli czesc osob moze szkodzic, reszta rozpusci sie w ‚zepsutym’ spoleczenstwie europy starajac sie o coraz to lepszy smartfon, telewizor i samochod 😉
  Na pewno brakuje mi w calej dyskusji wysrodkowanych glosow – zamiast tego wszedzie spory przeciwnikow i zwolennikow. Zero rozsadnych argumentow, same emocje.

  • Maciej

   Październik 27, 10 2015 08:04:22

   Tak to zwykle jest, Slevi 😉

 • Wu Cze

  Listopad 16, 11 2015 12:12:15

  Myślę że warto dodać dwie zasady muzułmańskie : takijja o raz dżihad duchowy (jako potwierdzenie ze islam to religia pokoju)

  • Maciej

   Maj 04, 05 2016 11:13:45

   Co za bzdura! Takija jest dopuszczona wyłącznie przez szyitów! Sunnici w większości odrzucają wyparcie się własnej wiary.

 • Ola

  Listopad 30, 11 2015 03:06:21

  Bardzo powierzchowne myślenie, nieodkrywczy artykuł.

  • Maciej

   Listopad 30, 11 2015 06:13:57

   Pełna zgoda. Rzecz jest oczywista.

Zostaw komentarz